Chráněné bydlení skupinové

Zavolejte nebo nám napište

Adresa

Lidická 15
602 00
Brno

Zobrazit na mapě
Tereza Kišgeci, DiS.

vedoucí týmu

Tento typ bydlení je určen pro zájemce, kteří potřebují vyšší míru pomoci a podpory pracovníků. Pracovníci jsou s klienty přímo na bytech, kde klientům individuálně pomáhají.

Pracovníci jsou klientům k dispozici:

  • od pondělí do pátku od 8.00 do 14.00 v bytě na Křenové 6
  • od pondělí do pátku od 8.00 do 16.30 v bytě na Tuřanské 12
  • od pondělí do neděle od 8.00 do 20.00 v bytech na Lidické 15

Chráněné bydlení skupinové je spolubydlení pro 5 osob. Ve všech zmíněných bytech mají klienti k dispozici samostatný a základně vybavený pokoj. Sdílené jsou obývací pokoje s kuchyňskými kouty, koupelny a toalety. I společné prostory jsou základně vybaveny.

V případě, že máte zájem o chráněné bydlení nebo se chcete dozvědět více informací, obraťte se na vedoucí Chráněného bydlení, které si s Vámi dojednají schůzku.

Chráněné bydlení je tréninkové bydlení na přechodnou dobu, kde se lidé se zkušeností s duševním onemocněním učí nebo si opakují schopnosti a dovednosti potřebné pro samostatné bydlení. S podporou pracovníků se zaměřují na péči o sebe a svoji domácnost. S asistenty Podpory bydlení mohou trénovat denní režim, vaření, úklid, hospodaření s financemi, pravidelné užívání medikace apod. Case manageři pak mohou poradit například v oblasti financí (důchod, příspěvky, dluhy) a doprovází klienty na úřady nebo k lékařům. K pochopení duševního onemocnění je k dispozici také psycholog a peer konzultant.

Pro koho je chráněné bydlení?

– Pro lidi se zkušeností s dlouhodobým duševním onemocněním (schizofrenie, afektivní poruchy)

– Pro lidi ve věku 18 – 64 let

– Pro lidi s trvalým bydlištěm v Brně

Pro koho není chráněné bydlení vhodné?

– Pro lidi, kteří mají kombinaci poruch nebo postižení

– Pro lidi, kteří mají ochrannou léčbu: protialkoholickou, protitoxikomanickou, sexuologickou

– Pro lidi se závislostí na alkoholu nebo jiných návykových látkách

– Pro lidi s agresivním chováním

Komu je služba určena?

– Lidem, kteří nikdy nebydleli sami a chtějí se osamostatnit (například po odchodu ze spolubydlení či od rodiny)

– Lidem, kteří mají zkušenost se samostatným bydlením nebo bydlí sami, ale aktuálně je pro ně samostatné bydlení náročné

– Lidem, kteří mají být propuštěni z dlouhodobé hospitalizace v psychiatrické nemocnici a nejsou si jistí, zda samostatné bydlení zvládnou

Kolik stojí chráněné bydlení?

V jednotlivých bytech Chráněného bydlení se platí kauce, nájem a klienti platí také úhradu za poskytování sociální služby. Platby jsou nastaveny tak, aby si je mohl dovolit i člověk s invalidním důchodem. Podrobněji o výši plateb si můžete přečíst v Ceníku Chráněného bydlení.

Směny duben 2024
pdf
612 KB