Kafinet a Bistro

Kafinet

Kavárna Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a Prahu, Poříčí 31a

V únoru 2019 otevřela Masarykova univerzita společně s naší organizací kavárnu určenou na setkávání studentů a učitelů v prostorách bývalých učeben na přízemí Pedagogické fakulty MU na Poříčí 31a. Skupině architektů ČTYŘSTĚN, která za projektem stojí, se povedlo skloubit obyčejné architektonické prvky ze starých učeben do moderně vybaveného a funkčního prostoru kavárny s příjemným osvětlením a skvělou atmosférou.

Nejlépe se povedlo zachytit přednosti interiéru serveru archiweb.cz: „Prostor kavárny má odrážet různorodost, která je na pedagogické fakultě s tak širokým záběrem všudypřítomná a zároveň podpořit prolínání a výměnu informací mezi všemi návštěvníky. Vnitřní vybavení proto nabízí několik různých typů sezení od klasického kavárenského stolku přes jednotlivá místa podél stěny a u velkého komunitního stolu, až po neformální sedačky v prostoru lounge. Nábytek je tvořený především mobilními prvky tak, aby se mohl prostor kontinuálně měnit podle potřeby.“

Vzhledem k vysoké frekvenci studentů a hodně objednávkám, kdy se zboží konzumuje spíše ve stylu „to go“ neboli s sebou, je klasická obsluha u stolů potlačena a prodej probíhá přímo u pultu. Základem naší nabídky je dobrá káva, ke které nabízíme sladké pečivo z naší výrobny. Sortiment doplňujeme dorty, bagetami, různými druhy nápojů a v neposlední řadě tišíme hlad studentů tortillami a toasty.

Otevřeno je každý všední den (v semestru i o sobotách). Mimo semestr máme provoz mírně omezen. Prostory kavárny jsou vhodné také pro pořádání menších akcí pořádaných fakultou nebo Prahem.


Práh Bistro

Bufet Pedagogické fakulty Masyrykovy univerzity a Prahu, Poříčí 7/9

Spolupráci s Masarykovou univerzitou v druhé budově Pedagogické fakulty jsme nadvázali v září v roce 2021. Stejně tak jako Kafinet i Bistro najdete na brněnské ulici Poříčí. Velkou výhodou je možnost vzájemné výpomoci obou provozoven. Na rozdíl od kavárny Kafinet je Bistro typově spíše rychlé občerstvení, kde si studenti mohou udělat krátký coffee break mezi hodinami. Je umístěné v suterénu budovy hned vedle velké přednáškové místnosti, kde v průběhu různých akcí dokážeme zabezpečit občerstvení. Stejně tak jako v Kafinetu i v Bistru najdete produkty naší vlastní výroby: chlebíčky, cukrovinky, pečivo z lístkového těsta, ale také zde pečeme palačinky a děláme toasty. Hlavním sortimentem však zůstává káva a teplé nápoje. Pro studenty zde máme velké množství produktů, které si můžu vzít s sebou na svá oblíbená oddechová místa nebo do učeben. V Bistru máme několik chráněných pracovních míst, které slouží lidem se zkušeností s duševním onemocněním jako tréninkové místo na nácvik pracovních dovedností a napomáhají jim v (re)socializaci.