Gastro výrobna

Potřebujete chlebíčky na rodinnou oslavu nebo chcete do své kavárny nějaké delikatesy z lístkového těsta ke kávě? Není problém! Naši zaměstnanci se zkušeností s duševním onemocněním pro Vás tyto dobroty rádi vyrobí.

Gastro výrobna je jedním ze speciálních typů dílen Práh jižní Morava, která zaměstnává lidi s duševním onemocněním. Tím jim pomáhá dostat se zpět do běžného pracovního života, osvojovat si základní návyky, přijímat svůj díl zodpovědnosti a začlenit se do pracovního kolektivu.

Výrobna sídlí v hlavní budově organizace Práh jižní Morava na Tuřanské 12 a skládá se pouze ze dvou průměrně velkých místností: skladu s expedičním prostorem a samotného výrobního prostoru, ve kterém si pracovníci vystačí si i bez nejmodernějšího technického vybavení. Výrobna totiž není klasickou kuchyní, ale specializuje se na výrobu studených, pekařských a cukrářských produktů. Těmi poté zásobuje i další střediska organizace – Café Práh, kavárnu Kafinet a bufet Bistro na pedagogické fakultě MU.

O co menší je výrobní prostor, o to je širší nabídka. Mezi to nejlepší, co malý tým pod vedením zkušeného šéfkuchaře dokáže vyrobit, jsou například: obložené chlebíčky, kanapky, svačinové či obědové saláty, plněné bagety či bulky (které sami pečeme), tvarohové koláčky, plněné kapsy (sladké i slané), ořechové rohlíčky, ale také cheesecake, dorty, laskonky, věnečky, ovocné košíčky a další. K obohacení chlebíčků či jiných výrobků jsou pak co nejvíce využívány lokální zdroje z vlastní bylinkové a zeleninové zahrádky organizace Práh jižní Morava, o které pečují pracovníci Centra zotavení.

Máte-li problém se zajištěním drobného občerstvení typu naší výrobny a chcete zároveň podpořit dobrou věc, neváhejte využít naší nabídky. Objednat si můžete například občerstvení formou chlebíčků či koláčků na firemní večírek.

Kontakt:

Jan Bernatík

Gastro provoz

Tel: +420 734 270 454