Zveme vás na akce Měsíce bláznovství!

Zajímá vás tematika duševního zdraví a psychických potíží? Chcete se dozvědět něco nového o destigmatizaci duševních onemocnění? Máte chuť si odpočinout na dobré kulturní akci se společenským přesahem? Lákají vás zážitky z netradičních událostí? Každé z těchto přání vám může splnit některá z akcí Měsíce bláznovství!

Práh jižní Morava pořádá během dubna 22. ročník destigmatizační kampaně Měsíc bláznovství. Jejím cílem je informovat veřejnost o psychickém zdraví i potížích a odbourávat předsudky vůči lidem s duševním onemocněním. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní i vzdělávací program. Jeho součástí je seminář pro odbornou veřejnost “Bydli! Bydlíš? Bydlíme.” a otevřená diskuze pro odborníky i veřejnost “Dobrá praxe při práci s lidmi bez domova”. Nevšední pohledy přináší výstava fotografií „Kde je doma“ zaměřená na bydlení lidí v nouzi. Do života s duševním onemocněním se veřejnost vžije na autorském čtení Michaely Malé z knihy „Cestou necestou aneb Příběhy psychotických duší“ nebo při návštěvě informačního stánku “Cesta do světlých zákoutí duše” na Zelném trhu. Umělecký zážitek z pomezí divadla a poezie nabídne vystoupení destigmatizační slam poetry. Program doplňuje také vernisáž a výstava Martiny Koubkové nebo koncert Kateřiny a Dalibora Štruncových s kapelou Bárka. Měsíc bláznovství probíhá v Brně pod záštitou radní pro sociální oblast Jihomoravského kraje Bc. Jany Leitnerové.

Další informace najdete na programu níže. Aktuality k jednotlivým akcí budou postupně zveřejňovány na facebookové stránky Práh jižní Morava.


Tisková zpráva

Program

Akce mediálně podporuje portál kudyznudy.cz, kterému moc děkujeme!