Terénní tým včasné podpory

Zavolejte nebo nám napište

Adresa

Štěpánská 2
602 00
Brno

Zobrazit na mapě
Ing. Helena Břusková, DiS.

vedoucí týmu

Služba je primárně určena mladým lidem (11-25 let), u nichž existuje riziko rozvoje závažného duševního onemocnění (především potíže z okruhu psychóz a afektivních poruch), a jejich blízkým. 

Spádová oblast: Brno-město (stačí přechodné bydliště v Brně) 

Práce týmu je založena na principech otevřeného dialogu: včasná a flexibilní (na míru přizpůsobená) podpora člověka procházejícího psychickou krizí a jeho přirozené vztahové sítě ve zvládání tíživé a mnohdy nesrozumitelné situace, snaha vytvořit bezpečný prostor pro komunikaci. 

Složení týmu

Helena Břusková - vedoucí TT VP

Helena Břusková

Jsem sociální pracovnice, biotechnoložka rostlin, muzikoterapeutka, facilitátorka síťových setkání Otevřeného dialogu a vedoucí Týmu včasné podpory. V současné době se dále vzdělávám v Otevřeném dialogu.

Ve volném čase se věnuji svojí zahradě, kamenům, procházkám v přírodě, festivalům a alternativní hudební scéně. 

Eva Batůšková

Jsem psychiatrická sestra a arteterapeutka, absolvovala jsem také Montessori vzdělání. V současné době studuji Aplikovanou psychoterapii a inovace v sociálních službách. Absolvovala jsem také výcvik v Otevřeném dialogu. Mám ráda tanec, knihy, přírodu, dobrou kávu a moře. Ráda se učím, tvořím a trávím čas s dětmi.

Markéta Čtvrtečková

Jsem psychiatrická sestra. Vzdělávala jsem se v psychoterapii a Otevřeném dialogu, který mě přivedl k práci s klienty v krizi. Tito mladí lidé jsou pro mě inspirativní a ráda s nimi hledám možnosti, jak se vymanit z těžké situace. Mám ráda přírodu, artové filmy a knihy.

Lucie Kovaříková

Jsem psychiatrická sestra. Vzdělávala jsem se v psychoterapii a Otevřeném dialogu, který mě přivedl k práci s klienty v krizi. Tito mladí lidé jsou pro mě inspirativní a ráda s nimi hledám možnosti, jak se vymanit z těžké situace. Mám ráda přírodu, artové filmy a knihy

Tereza Kohut

Jsem psycholožka. V průběhu vysokoškolského studia jsem našla velkou zálibu v Otevřeném dialogu a nyní netrpělivě vyhlížím výcvik v tomto směru, kterého bych se mohla zúčastnit. Moc ráda poslouchám životní příběhy, maluju, jezdím se dívat na moře, chodím do starožitnictví a přesouvám nábytek.

Standa Matoušek

Psychoterapeut, vědec, psychiatr, cestovatel po americkém kontinentu a milovník tropického ovoce. Psychiatrii a psychoterapii se věnuji od roku 2014. Zkušenosti jsem získával v Psychiatrické léčebně Bílá Voda, na Klinice psychiatrie ve FN Olomouc a v komunitním multidisciplinárním týmu organizace Zahrada 2000 z.s. v Jeseníku nebo třeba v projektu Vizdom. Ještě před prací v oblasti duševního zdraví jsem se několik let věnoval výzkumu a výuce na lékařské fakultě. Zajímá mě role psychoterapie a podpory blízkých lidí v úzdravném procesu, popřípadě v prevenci zhoršování potíží. Mám za sebou roční výcvik v přístupu Otevřeném dialogu, který pomáhá najít v těžké situaci nové možnosti a získat podporu jak s pomocí blízkých, tak sítě profesionálů. Ve volném čase se rád věnuji cestování, pobytu v přírodě a studiu cizích jazyků.

Jan Horváth

Jsem člověk naděje, profesí psycholog. Zásadní na mé profesní i životní cestě bylo setkání s dialogickou praxí už během studia v podání Rocio Chaveste. Na toto setkání jsem navázal v život měnícím ročním programu Možnosti dialogu, potom následně v ročním výcviku v Otevřeném dialogu. V současné době stále ještě zažívám radost, že se mohu dále rozvíjet v užitečnosti skrze pětiletý komplexní výcvik v Otevřeném dialogu. Otevřený dialog je pro mě žitím radostné zvěsti. Volný čas rád trávím s lidmi, které mám rád. Zároveň mám taky rád čas o samotě v přírodě.

Více informací o aktivitách Týmu včasné podpory a organizaci Práh jižní Morava, z. ú. naleznete na:

 @prahjiznimorava

 @ne.JSEM.cv.OK